LOP SŁUPSK
Sprzątanie świata
20 września uczniowie klasy 2Bce wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Wraz z nauczycielem Robertem Radziewiczem oraz nauczycielką Joanną Kirkicką-Majchrzak, uczniowie postanowili zadbać o najbliższe otoczenie szkoły.Z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy sprzątali teren wokół budynku, zbierając śmieci i dbając o porządek. Akcja miała na celu nie tylko posprzątanie otoczenia, ale również promowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży. Sprzątanie Świata to doskonała okazja, by przypomnieć, jak ważne jest dbanie o naszą planetę!












Ekologia w Oceanarium w Gdyni
17 października 2024 r. uczniowie klas 2hz oraz 2i wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Oceanarium w Gdyni. Pod opieką nauczycielek Joanny Kierlickiej-Majchrzak, Magdy Kujawy, Jolanty Przygody i Katarzyny Nawrot młodzież miała okazję poznać różnorodną faunę zbiorników wodnych z całego świata oraz zgłębić specyfikę ekosystemu Morza Bałtyckiego.
Podczas wycieczki uczniowie nie tylko podziwiali egzotyczne gatunki ryb i zwierząt morskich, ale także dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie niesie zanieczyszczenie wód. Jednym z zadań było wypełnienie karty pracy, co pomogło młodzieży lepiej zrozumieć nowe zagadnienia i ekspozycje gatunki.
Ta edukacyjna podróż do edukowała uczniów, na temat Bałtyku i jego ekosystemu, który odgrywa kluczową rolę w naszym regionie.











Akcja zorganizowana przez PGK zbierania zużytych baterii.
Społeczność naszej szkoły, w tym Liga Ochrony Przyrody, aktywnie włączyła się w akcję zbierania zużytych baterii organizowaną przez PGK. Dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy licznie przynosili baterie, udało się zebrać ich naprawdę imponującą ilość!
Ta inicjatywa miała na celu nie tylko pozbycie się niebezpiecznych odpadów w sposób ekologiczny, ale również podniesienie świadomości młodzieży na temat konieczności recyklingu i ochrony środowiska.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku!





Dzień czystego powietrza
Z okazji Dnia Czystego Powietrza uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Słupsk: tu się oddycha cz. 6” pod hasłem „Mój jest ten kawałek czystego nieba”. Zadanie polegało na stworzeniu mema o proekologicznej tematyce, który w humorystyczny sposób promuje dbanie o jakość powietrza w Słupsku.
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie! Dominik Skępiec z klasy 2t oraz Adam Szczepański z klasy IIp zostali docenieni za swoje prace, zdobywając wyróżnienia. Chłopcy otrzymali nagrody w postaci voucherów do Parku Wodnego „Trzy Fale” oraz ekologiczne materiały promocyjne. Gratulujemy i jesteśmy dumni z ich zaangażowania oraz talentu!













Pomoc skrzydlatym przyjaciołom
Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem pani Joanny Kirkickiej-Majchrzak, włączyli się w akcję pomocy skrzydlatym przyjaciołom. W ramach działań Ligi Ochrony Przyrody zbieraliśmy karmę oraz własnoręcznie wykonaliśmy karmniki, które zawisły na terenie naszej szkoły. Dzięki tej inicjatywie ptaki mają teraz stały dostęp do pożywienia, co pomoże im przetrwać chłodne miesiące. Wspólna praca nad karmnikami to nie tylko świetna zabawa, ale też lekcja troski o przyrodę i odpowiedzialności za nasze otoczenie.








„HIV to nie fikcja, to fakt”– ważna lekcja świadomośc
Pod koniec maja w naszej szkole odbyły się niezwykle ważne prelekcje pod hasłem „HIV to nie fikcja, to fakt”, skierowane do uczniów klas drugich oraz klasy 1ht. Celem spotkań było zwiększenie świadomości na temat wirusa HIV i choroby AIDS – ich przyczyn, zagrożeń oraz skutków zdrowotnych.
Prelekcje przygotowały i poprowadziły uczennice klasy 2t – Kornelia i Lena, które z zaangażowaniem i w przystępny sposób przedstawiły rówieśnikom najważniejsze informacje. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak można się zarazić HIV, jakie są mity wokół tej choroby oraz jak ważna jest profilaktyka i odpowiedzialne zachowania zdrowotne. Tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne – pomagają przełamywać tabu i uczą empatii wobec osób żyjących z wirusem. Dziękujemy Kornelii i Lenie za ich zaangażowanie oraz wszystkim uczniom za aktywny udział. Pamiętajmy – wiedza ratuje życie.





